4 rok kadencji za mną

1668779173540Minął kolejny, czwarty już, rok mojej pracy na rzecz mieszkańców Gminy Reńska Wieś w roli wójta gminy. Rok nie łatwy, bo cieniem na nim położyły się wydarzenia na Ukrainie i sytuacja migracyjna z tym związana, oraz rosnąca inflacja i pogarszająca się sytuacja gospodarcza. W Gminie Reńska Wieś przyjęto ponad 200 uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, którym schronienia udzieliło wielu naszych mieszkańców. Wspólnymi siłami zabezpieczyliśmy im byt w tym trudnym dla nich okresie. Dziś wielu z nich już wróciło do ojczyzny, lub wyjechało dalej. Za wszystko co udało się dla nich zrobić serdecznie wszystkim dziękuję.

Mimo różnych przeciwności i horrendalnym wzrostom cen produktów i usług udało się zakończyć w mijającym roku w gminie wiele zadań inwestycyjnych, w tym tak ważnych jak skanalizowanie sołectwa Dębowa, budowa przedszkola z klubem malucha w Mechnicy, rewitalizacja dawnego dworca kolejowego w Reńskiej Wsi i powstanie tam również klubu malucha. Do tego kilka inwestycji drogowych i wiele mniejszych, ale równie ważnych dla naszych mieszkańców zadań. Nie byłoby to możliwe do realizacji bez dobrej współpracy z radnymi gminy, sołtysami, a przede wszystkim bez zaangażowania pracowników Urzędu Gminy, za co serdecznie im wszystkim dziękuję. Cieszę się niezmiernie, że po dwóch „pandemicznych” latach powoli wracamy do normalnego funkcjonowania, które przekłada się na zwiększenie ilości spotkań, wydarzeń, imprez – po prostu okazji do bycia z naszymi mieszkańcami, rozmowy z nimi i wymiany poglądów. Niezmiernie cenię sobie te okazje, nawet jeśli nie zawsze we wszystkim się zgadzamy.

Niestety rozpoczynający się, ostatni rok tej kadencji samorządu zapowiada się najtrudniej. Przy całym swoim optymizmie mam świadomość, że będziemy się borykać z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi i finansowymi. Problemy z cenami i dostępnością paliw grzewczych, rosnąca cena energii elektrycznej, dodatkowe zadania „przerzucane” na samorząd przez władze centralne, kolejne cięcia subwencji oświatowej związane z dyskryminującymi działaniami rządu wobec naszych dzieci – to tylko kilka z wyzwań, z którymi przyjdzie nam się mierzyć. Mam głęboką nadzieję, że dzięki pracy całego zespołu, współpracy wewnątrz naszej wspólnoty lokalnej oraz wyrozumiałości i cierpliwości mieszkańców uda nam się te przeciwności przezwyciężyć. Czego sobie i Państwu życzę. Jak w poprzednich latach chciałbym przedstawić Państwu podsumowanie realizacji programu wyborczego, z którym startowaliśmy w wyborach samorządowych w 2018 roku: Podsumowanie 4 lat kadencji

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *