Ruszyły kursy sobotnie w DFK

Właśnie ruszył kolejny semestr kursów sobotnich dla dzieci – Samstagskurse – realizowanych w kołach Mniejszości Niemieckiej m.in. w gminie Reńska Wieś. Ta zabawowa forma nauki języka niemieckiego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.     sam

Semestr wiosenny rozpoczęły grupy dzieci w Reńskiej Wsi, Większycach i Długomiłowicach – w sumie 50 uczestników. Przez 10 sobót dzieci w wieku 6-11 lat będą się spotykać w siedzibach DFK, by w formie gier i zabaw poznawać lepiej język niemieckiej. Zajęcia prowadzą wykwalifikowane germanistki, posiadające przygotowanie do pracy z młodszymi dziećmi.

W naszej gminie ten niezwykle ciekawy i pożyteczny projekt realizujemy z sukcesem od 4 lat. Praktycznie wraz z zakończeniem jednego semestru, rodzice i dzieci sygnalizują, że chcą uczestniczyć w kolejnych.

Dzieci oprócz ciekawych zajęć i profesjonalnej opieki, oraz ubezpieczenia, mają również zapewniony poczęstunek, oraz nagrody niespodzianki na zakończenie semestru. W całym województwie opolskim taka forma poznawania przez zabawę języka niemieckiego jest realizowana w pięćdziesięciu miejscowościach.

Cieszy nas również to, że w zajęciachchcą uczestniczyć i uczestniczą dzieci rodziców nie będących członkami naszej organizacji.  To widoczny znak naszej otwartości, oraz popularności tych zajęć.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *