Rondo co raz bliżej?

rondoPo kolejnej serii kolizji drogowych na feralnym skrzyżowaniu dróg DK45, DK38 i DW418 z pewnością cieszą zapowiedzi o toczących się pracach nad przebudową DK45 od „obwodnicy” Poborszowa do Długomiłowic, obejmującą też powstanie ronda w Reńskiej Wsi.

Planowane jest też zamknięcie niektórych dojazdów do DK45, ale także powstanie wzdłuż niej ścieżek pieszo-rowerowych. Gotowe już są plany, a przedstawiciele GDDKiA zapowiadają, że inwestycja może ruszyć w 2017 r.  Planowany przebieg przebudowanej 45-tki można prześledzić tutaj.
Tym ważniejsze jest, by spotkanie z projektantem drogi, które jest planowane na 8 września o godz. 17:oo w GOK Reńska Wieś, przyciągnęło jak najwięcej mieszkańców gminy. Spotkanie to będzie okazją by wysłuchać koncepcji planowanej przebudowy, a także wyrazić swoje uwagi. Tym bardziej, że inwestycja, na którą tak długo wszyscy czekają, powinna być na tyle uzgodniona z mieszkańcami, by później nie generować protestów mogących ją opóźniać. Polecam to spotkanie i zachęcam do wzięcia udziału.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *