Podpisz już dziś inicjatywę ws. praw mniejszości

Od pewnego czasu w całej Unii Europejskiej zbierane są podpisy pod europejską inicjatywą obywatelską Minority SafePack (MSPI), która ma na celu wprowadzenie w całej Unii jednolitych standardów ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych (wszystkich!!!, w tym np. polskiej na Litwie, w Czechach, Rumunii, etc.). Trzeba zebrać 1 000 000 podpisów.

MSPI_logo_PL
Podpisy można składać „elektronicznie” na stronie internetowej Inicjatywy:
https://ec.europa.eu/citizens-initiative/32/public/#/
lub w formie tradycyjnej na Formularzu: http://www.minority-safepack.eu/…/for…/MSPI_Poland_PL_v3.pdf (wypełnione i podpisane formularze można wysyłać na adres: TSKN, ul. M.Konopnickiej 6, 45-004 Opole lub dostarczyć mi osobiście).
Podpis może złożyć każdy pełnoletni obywatel Polski, bez względu na narodowość, język czy pochodzenie etniczne (Inicjatywa dotyczy WSZYSTKICH mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w UE!!!).
Proszę Was bardzo o przekazanie informacji o tej Inicjatywie krewnym, znajomym, kolegom i koleżankom z pracy, sąsiadom i wszystkim tym, dla których ważny jest los mniejszości narodowych, etnicznych i językowych. Każdy podpis się liczy i każdy podpis może zadecydować o powodzeniu tej inicjatywy. Czasu jest coraz mniej!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *