Jestem za, ale …

fortPo ostatniej sesji rady powiatu, chciałbym przedstawić moje stanowisko ws. przejęcia przez powiat Fortu Fryderyka Wilhelma w Koźlu.


Z całą stanowczością uważam, że ten cenny i wyjątkowy zabytek należy uratować i przejąć od obecnych właścicieli. Należy go zachować dla potomnych, oraz dla miasta i powiatu jako ważny element dawnej Twierdzy Koźle i wyjątkowy zabytek architektury obronnej. Dlatego na przedostatniej sesji poparłem uchwałę intencyjną o przejęciu zabytku.
Ale uważam, że należy do tematu podejść odpowiedzialnie i opracować koncepcję funkcjonalną obiektu, pomyśleć nad źródłami finansowania niezbędnych prac zabezpieczających i inwestycyjnych. Po prostu musimy pomyśleć co z nim zrobić po przejęciu, czemu ma służyć i skąd wziąć na to środki finansowe. I dlatego wstrzymałem się od głosu przy próbie wprowadzenia przez Starostę pod obrady ostatniej sesji uchwały o przejęciu zabytku. Bez dyskusji z radnymi, bez przedstawienia choćby zarysu planu rewitalizacji obiektu i jego funkcji. Myślę, że warto poczekać jeszcze chwilę i do przejęcia tej „perełki” dobrze się przygotować.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *