Jestem za, ale …

fortPo ostatniej sesji rady powiatu, chciałbym przedstawić moje stanowisko ws. przejęcia przez powiat Fortu Fryderyka Wilhelma w Koźlu.


Z całą stanowczością uważam, że ten cenny i wyjątkowy zabytek należy uratować i przejąć od obecnych właścicieli. Należy go zachować dla potomnych, oraz dla miasta i powiatu jako ważny element dawnej Twierdzy Koźle i wyjątkowy zabytek architektury obronnej. Dlatego na przedostatniej sesji poparłem uchwałę intencyjną o przejęciu zabytku.
Ale uważam, że należy do tematu podejść odpowiedzialnie i opracować koncepcję funkcjonalną obiektu, pomyśleć nad źródłami finansowania niezbędnych prac zabezpieczających i inwestycyjnych. Po prostu musimy pomyśleć co z nim zrobić po przejęciu, czemu ma służyć i skąd wziąć na to środki finansowe. I dlatego wstrzymałem się od głosu przy próbie wprowadzenia przez Starostę pod obrady ostatniej sesji uchwały o przejęciu zabytku. Bez dyskusji z radnymi, bez przedstawienia choćby zarysu planu rewitalizacji obiektu i jego funkcji. Myślę, że warto poczekać jeszcze chwilę i do przejęcia tej „perełki” dobrze się przygotować.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *