Zarząd Powiatowy podsumował rok

nes24 kwietnia w sali DFK Pokrzywnica/Nesselwitz odbył się roczny Powiatowy Zjazd Sprawozdawczy TSKN w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.
Delegaci wysłuchali mojego sprawozdania z działalności, a także sprawozdania skarbnika oraz przewodniczącej komisji rewizyjnej. Zarząd powiatowy otrzymał jednogłośnie absolutorium za swą działalność.
W planach na rok 2017 mamy m.in. II Kreiskonzert, który odbędzie się w Zakrzowie, a także Oktoberfest. Intensywnie będziemy też promować nasze dwa projekty zgłoszone do Budżetu Marszałkowskiego. Przygotowywać będziemy się również do wyborów samorządowych, a także będziemy zachęcać do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach do Bundestagu. Podsumowano również statystycznie działalność MN w całym powiecie. Budżet, który poświecono na działalność kulturalną, społeczną czy edukacyjną, to ok. 600.000 zł. Zrealizowano m.in. 89 projektów za ponad 130.000 zł w ramach działania „Konsolidierung…”, a także 29 projektów za 36.000 zł ze środków Konsulatu RFN w Opolu. Organizacja pozyskała też w powiecie ponad 14.000 w ramach 1%W całym powiecie organizacja liczy 5090 członków płacących składki i tym samym jest chyba najliczniejszą organizacją społeczną w powiecie.

Podczas zjazdu miała miejsce też mała uroczystość. Panu Ewaldowi Malcharczykowi Malzostała wręczona, przeze mnie oraz panią Edytę Gisman – skarbnika wojewódzkiego TSKN,  honorowa odznaka VDG, którą z okazji 25-lecia tej organizacji uhonorowano zasłużonych, wieloletnich działaczy Mniejszości Niemieckiej. Pan Ewald jest wieloletnim liderem MN w powiecie głubczyckim, który formalnie podlega naszemu zarządowi powiatowemu. Gratulujemy!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *