Zarząd Powiatowy podsumował rok

nes24 kwietnia w sali DFK Pokrzywnica/Nesselwitz odbył się roczny Powiatowy Zjazd Sprawozdawczy TSKN w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.
Delegaci wysłuchali mojego sprawozdania z działalności, a także sprawozdania skarbnika oraz przewodniczącej komisji rewizyjnej. Zarząd powiatowy otrzymał jednogłośnie absolutorium za swą działalność.
W planach na rok 2017 mamy m.in. II Kreiskonzert, który odbędzie się w Zakrzowie, a także Oktoberfest. Intensywnie będziemy też promować nasze dwa projekty zgłoszone do Budżetu Marszałkowskiego. Przygotowywać będziemy się również do wyborów samorządowych, a także będziemy zachęcać do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach do Bundestagu. Podsumowano również statystycznie działalność MN w całym powiecie. Budżet, który poświecono na działalność kulturalną, społeczną czy edukacyjną, to ok. 600.000 zł. Zrealizowano m.in. 89 projektów za ponad 130.000 zł w ramach działania „Konsolidierung…”, a także 29 projektów za 36.000 zł ze środków Konsulatu RFN w Opolu. Organizacja pozyskała też w powiecie ponad 14.000 w ramach 1%W całym powiecie organizacja liczy 5090 członków płacących składki i tym samym jest chyba najliczniejszą organizacją społeczną w powiecie.

Podczas zjazdu miała miejsce też mała uroczystość. Panu Ewaldowi Malcharczykowi Malzostała wręczona, przeze mnie oraz panią Edytę Gisman – skarbnika wojewódzkiego TSKN,  honorowa odznaka VDG, którą z okazji 25-lecia tej organizacji uhonorowano zasłużonych, wieloletnich działaczy Mniejszości Niemieckiej. Pan Ewald jest wieloletnim liderem MN w powiecie głubczyckim, który formalnie podlega naszemu zarządowi powiatowemu. Gratulujemy!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *