Program wyborczy Mniejszości Niemieckiej: przede wszystkim gospodarka

Liderzy opolskiej listy Mniejszości Niemieckiej zaprezentowali we wtorek swój program wyborczy. Najważniejsza jest gospodarka, w tym ułatwienia dla małych i średnich firm – powiedział PAP starający się o reelekcję poseł Ryszard Galla.

 „Najważniejsze dla nas rzeczy to gospodarka i infrastruktura. Na dobrej gospodarce opiera się funkcjonowanie państwa – dobra gospodarka to dobre podatki i co za tym idzie, dochody i wydatki państwa na obywateli” – podkreślił na konferencji prasowej Galla, który jest liderem sejmowej listy mniejszości z Opolszczyzny.
 

„Nasze działanie chcemy ukierunkować na podmioty gospodarcze – szczególnie na ułatwienie działania małych przedsiębiorstw, które są w naszym regionie siłą. Dławienie ich biurokracją i administracją powoduje, że koszt utrzymania takiej firmy jest b. wysoki” – wyjaśnił poseł.

Dodał, że małe i średnie firmy są także siłą polskiej gospodarki, a napotykając wiele problemów ich właściciele szybko się zniechęcają. „Wielkie firmy mają w sobie siłę, a mali przedsiębiorcy natykając się na ścianę mogą się poddać” – ocenił.

Podczas konferencji prasowej pojawił się także temat rolnictwa i unijnego wsparcia dla tej gałęzi gospodarki. „Lada moment nastąpią następne nabory na środki unijne, będziemy się starać o utrzymanie puli środków szczególnie dla rolnictwa, na lata 2014-2020. Właśnie przez rolnictwo napływa do Polski największa ilość środków unijnych, skorzysta na tym nie tylko samo rolnictwo, ale także branże okołorolnicze” – argumentował prezes opolskiej Izby Rolniczej i kandydat do Sejmu Herbert Czaja.

Mniejszość zapowiada też działania w celu wzmocnienia roli izb gospodarczych, wspierania edukacji – szczególnie takiej, która kształci w zawodach potrzebnych przedsiębiorcom – oraz konieczność zajęcia się kwestią ubezpieczeń podmiotów gospodarczych. „To wielki problem, bo wiele firm odmawia firmom ubezpieczeń przedsiębiorstw pod kątem bezpieczeństwa pracy i klęsk żywiołowych” – zaznaczył Galla.

 źródło: PAP

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *