Kolejna cenna inicjatywa realizowana przez DFK Reńska Wieś

Już we wrześniu rusza w Reńskiej Wsi pierwsza edycja tzw. Samstagskursu – Szkółki Sobotniej, czyli cotygodniowych sobotnich spotkań dla dzieci z językiem niemieckim na wesoło i z zabawami.

 Jest to inicjatywa Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, realizowana przez kilkadziesiąt kół mniejszości niemieckiej w całym województwie
– w tym w Reńskiej Wsi. Dzieci będą miały okazję, w formie zabawy i miłego spędzenia czasu, poznawać język i kulturę niemiecką. Zajęcia będą odbywały się przez dziesięć sobót, po trzy godziny każde, a dzieci w nich uczestniczące będą znajdowały się pod opieką profesjonalnego nauczyciela-germanisty.

–  Co bardzo ważne, dzieci będą objęte w trakcie zajęć ubezpieczeniem – mówi Tomasz Kandziora, wiceprzewodniczący DFK Reńska Wieś i koordynator projektu. – Liczyć mogą również na poczęstunek oraz moc atrakcji i wesołą zabawę – dodaje Kandziora.

Zajęcia będą odbywać się w Domu Spotkań DFK Reńska Wieś przy ulicy Raciborskiej od godziny 10:00, w każdą sobotę. Pierwsze zajęcia są planowane na 24 września. Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, a jedyny koszt ponoszony przez rodziców to wpisowe w wysokości 35 złotych za cały semestr kursu. Pierwszeństwo przy zapisach mają dzieci z Reńskiej Wsi.

 – Zachęcamy rodziców, by zgłaszali swoje pociechy do udziału w tych spotkaniach – mówi Tomasz Kandziora. – Jest to nie tylko zabawa i odciążenie rodziców na kilka godzin w sobotę, ale przede wszystkim forma wzbogacenia dziecka o znajomość języka i kultury niemieckiej – dodaje.

Zapisy i pytania: w każdą środę w siedzibie DFK Reńska Wieś w godz. 9:00 – 12:00, telefonicznie: p. Tomasz Kandziora – 662 410 002, lub mailowo: dfkrenskawies@gmail.com.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *